Kto nas tak urządził?
Wszelkie znaki pod ziemią wskazały, że ok. 42 tys. lat temu na naszej planecie zaistnieli nagle ludzie ras negroidalnych, negryckich i mongoloidalnych. Ich ślady sprzed ok. 42 tys. lat i późniejsze znaleziono bowiem w Afryce, Europie, Azji, Indonezji, Melanezji i Australii.
Zastanówmy się przez chwilę nad ich życiem w okresie od wspomnianego początku do 10 tys. lat p.n.e., to znaczy nad 30 tys. lat ich bytowania. Sądzę, że był to najszczęśliwszy okres w ich dziejach. Wkrótce bowiem po tym, jak został przekroczony punkt czasowy 10 tys. lat p.n.e., pojawiły się na niebie i na ziemi nowe znaki, złowieszcze dla tamtych ludzi. Ale o tym nie teraz. Na razie cieszmy się razem z ich duchami ówczesną sielanką, niczym niezakłóconą.
Wyobraźmy sobie, jak owi naturalni ludzie sprzed dziesiątek tysięcy lat delektują się świeżymi owocami, jagodami, orzechami, jajami ptaków i żółwi, wybornym mięsem złowionych ryb i upolowanych zwierząt lądowych. Jak pląsają wśród urzekającego kwiecia, jak pluskają się w krystalicznej wodzie, jak śpiewają w ciepłą noc pod roziskrzonym gwiazdami niebem, jak śpią ukojeni masującym ciało delikatnym zefirkiem, poszumem drzew i śpiewem ptaków.
Żadnego trudu przy niekończącym się odchwaszczaniu uprawianych roślin, żadnego szarpania się z hodowanym bydłem, żadnego całodobowego strzeżenia upraw przed szkodnikami i podopiecznych kóz i krów przed drapieżnikami. Hulaj duszo, piekła, to znaczy rolnictwa i hodowli, nie ma!
Czy to pewne, że ludzie kolorowi w okresie od ok. 42 tys. lat temu do 10 tys.lat p.n.e. nie uprawiali rolnictwa ani hodowli?
Proszę rozważyć trzy argumenty:
- Ze wspomnianych ok. 30 tysięcy lat nie ma żadnych śladów uprawy roślin ani hodowli zwierząt.
- Na obszarach przyległych do wschodniej części Morza Śródziemnego wykryto masowe ślady początków rolnictwa sprzed ok.11 tys. lat (ok. 9 tys. lat p.n.e.) i nieco późniejsze ślady hodowli. Szczegóły przytoczę w innym odcinku. Czy można sugerować, że to rolnictwo sprzed ok.11 tys. to był nagły skok ludzi pierwotnych, wykonany po około trzydziestu tysiącleciach czajenia się, i do tego ograniczony do niewielkiego obszaru?…
Resztę artykułu przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu „Optymalni”, który ukaże się na początku września.