#Miesięcznik

Miesięcznik OPTYMALNI – czerwiec 2021

Drodzy Czytelnicy!

W numerze czerwcowym między innymi:

ABC MEDYCYNY

Dieta ketogeniczna czy optymalna?

Lekarz internista Ewa Łukaszek-Gwóźdź.

Choć żywienie optymalne zostało opracowane przez genialnego dra Jana Kwaśniewskiego przed ponad 50 laty, to nie został ON do dnia dzisiejszego oficjalnie uznany za twórcę sposobu odżywiania…

WARTO PRZECZYTAĆ

Dieta Ketogeniczna a Żywienie Optymalne – różnice, wady i zalety

Anna Wodawska

Oba sposoby żywienia łączy wspólny mianownik, od którego wszystko się zaczyna: niski poziom węglowodanów przy jednoczesnej wysokiej podaży tłuszczu. Przez to zaliczane są do gatunku diet niskowęglowodanowych oraz wysokotłuszczowych tzw. LCHF.

Letnie bomby odżywcze – warzywa 

W czerwcu mamy dostęp do wielu cennych sezonowych owoców i warzyw. Warto je spożywać, ponieważ właśnie teraz zawierają najwięcej związków prozdrowotnych, są najsmaczniejsze, a do tego najtańsze.

ARKADIA W USTRONIU

Czy hartowanie pod prysznicem jest zdrowe?

mgr Jacek Kruszyński.

Prysznic raz zimnym, a raz ciepłym strumieniem wody to zabieg, który ma wpływ na zdrowie, wygląd oraz samopoczucie, a efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszym zastosowaniu.

ARKADIA KRAUS

Korzystaj z chwili – doładuj „vitalne baterie”!

Piotr Kraus

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, które w naszej strefie klimatycznej mogą sprzyjać osłabionym i schorowanym osobom w szybkim powrocie do zdrowia.

Terminy najbliższych spotkań online to:

  • 1 sierpnia,
  • 22 sierpnia,
  • 12 września,
  • 3 października.

Gościem lipcowego spotkania będzie dr Andrzej Bielecki.

Szczegóły podamy na stronie www.optymalni.org.pl, na naszym Facebooku i na stronie optymalni.online.

Zapraszamy!

Jeśli nie zaglądaliście jeszcze do naszego nowego sklepu internetowego, to serdecznie zapraszamy!

Książki dr. Kwaśniewskiego, płyty z miesięcznikami od nr. 1, prenumerata. Wszystko jest do kupienia z pomocą zdecydowanie bardziej przyjaznych formularzy i z bardziej nowoczesnymi możliwościami dokonywania płatności.

Z takim sklepem można już iść w świat! – Wróć! – Póki co w Polskę. Przesyłki zagraniczne uruchomimy w drugiej połowie roku.

Po porównaniu cen książek o różnych dietach zdecydowaliśmy się też na podwyżkę cen książek o ŻO. 20 lat – naprawdę! – ceny były niezmienne (sic!), a inflacja robiła swoje.

Jesteśmy jedynym podmiotem, który ma w ciągłej sprzedaży wszystkie dostępne na rynku książki Doktora i z jednej strony musimy po prostu na siebie zarobić, by dalej działać, a z drugiej zadbać, by te cenne pozycje były odpowiednio traktowane. Na rynku czytelniczym wartość wyraża się także w cenie – czy tego chcemy, czy nie.

Ogromnie cieszy duże zainteresowanie szkoleniami na doradcę ŻO. Szczególnie, że zgłaszają się osoby młode, które widzą swoje miejsce w ruchu optymalnych. Serce rośnie! Będziemy ich przedstawiać – mam nadzieję nie tylko online. Ale o tym już w kolejnym numerze.

Ewa Borycka-Wypukoł

nie pozwól aby omijały ciebie ważne informacje
Miesięcznik OPTYMALNI – czerwiec 2021

ZJAZD OPTYMALNYCH!