#Aktualności

HELP DIET RADZI – Naturalne, darmowe lekarstwa dla Twojego zdrowia…

Nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i energetyczne zależy od wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem (szeroko pojętym) musi mieć miejsce równowaga.

Istnieją naturalne, darmowe recepty, które utrzymują nasze zdrowie w dobrej kondycji. Piszę to nie po to, aby Was czymś nowym zaskoczyć, a uświadomić i niejako przypomnieć o tym, co macie pod ręką. Wprowadzenie na stałe tych prostych propozycji pozwoli Wam odzyskać równowagę i cieszyć się dobrym zdrowiem. Systematyczne korzystanie z poniższych propozycji uchroni Was przed aptekami i wizytami u lekarzy…

Oto lista darmowych, naturalnych zaleceń, które są w Waszym zasięgu:

I. Zdrowa dieta składająca się z produktów żywych, nieprzetworzonych, pozbawionych chemii (herbicydów i pestycydów…). Rośliny wyhodowane, a nie wyprodukowane w laboratorium, a następnie zapakowane w folię, w której się duszą. Wiele roślin, w tym zioła, możemy posadzić w domu lub – tak jak kiełki – wyhodować w domu. Czy musi to być żywność ekologiczna? Ja stawiam na żywność wiadomego pochodzenia, wolę zadać sobie trochę więcej trudu, zapytać to tu, to tam, i nabyć produkty, które mnie interesują u osób zaufanych lub z polecenia, niż kupować coś w ciemno. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i czasami robię zakupy w sklepie. Ważne jest to, żeby kupić produkt, z którego jesteśmy w stanie coś przyrządzić (nawet najprostszą potrawę), niż kupić gotowca, który zawiera konserwanty i inne bezwartościowe dla nas substancje. Warto wygospodarować kawałek kąta na spiżarnię, gdzie będzie można przechowywać produkty, które możemy kupić bezpośrednio np. od rolnika.

(…)

Joanna Czarnecka-Baran

HelpDiet

796 141 689

rn

 

Więcej – w październikowym numerze miesięcznika „Optymalni”

rn

Zakrzepowe zapalenie żył dolnych