#Aktualności

WARTO PRZECZYTAĆ – Dlaczego ludzie szczęśliwi żyją dłużej i nie chorują

Optymiści to ludzie, którzy idą przez życie z uśmiechem i radością. Uważają, że trudne sytuacje są tylko po to, aby stać się silniejszym po trudnych doświadczeniach. Co zrobić, aby zostać takim optymistą?

rn

Nasze samopoczucie zależy w dużej mierze od poziomu hormonów szczęścia. Co to są hormony szczęścia i jak uzyskać ich większy poziom w naszym organizmie? Hormony szczęścia to grupa hormonów peptydowych, które nazywa się ”molekułami emocji”, ponieważ głównym terenem ich działania są receptory opioidowe obszarów mózgu, uważane za siedlisko uczuć i ośrodki odczuwania przyjemności. Hormony szczęścia nastrajają nas radośnie i euforyzują. To właśnie one sprawiają, że kochamy, że czujemy się kochani, że mamy dobre myślenie o sobie i innych, że jesteśmy zdolni do poświęceń i czujemy, że mamy siłę zdolną ”przenosić góry”.

W naszym układzie odpornościowym dzieją się wtedy prawdziwe samouzdrawiające cuda. Dzięki temu jesteśmy i czujemy się zdrowsi. Stąd jest takie powiedzenie, że „Szczęśliwi żyją dłużej i nie chorują”. Hormony szczęścia to endorfiny: serotonina i dopamina. Jeśli pragniesz ich mieć więcej, to spróbuj zmienić swoje życie, zmieniając dotychczasowe przyzwyczajenia.

Po pierwsze: Odżywiaj się wg zasad wiedzy optymalnej dr. Jana Kwaśniewskiego. Optymalni doświadczają często takiego świetnego samopoczucia czerpiąc do życia tzw. energię ATP z produktów spożywczych o najwyższej wartości biologicznej, takich jak żółtka jaj, podroby czy wysoko uwodorowione tłuszcze zwierzęce. Dzięki temu powraca siła, chęć do życia, optymizm, pozytywne myślenie i pozytywne nastawienie do życia. Mózg zasilany lepszą energią jest zdecydowanie bardziej doskonały – z korzyścią dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Po drugie: Żyj dla innych nie dla siebie. Ludzie, którzy podchodzą do życia egoistycznie i nie interesują się innymi wokół siebie, mają największe problemy i niepowodzenia w życiu.

(…)

Z całego serca i z pozdrowieniami świątecznymi,

Teresa Szczepanek

Starszy Doradca ŻO

Prezes Oddziału OSO w Ustroniu

Tel. 609 147 364

 

Więcej – w grudniowym numerze miesięcznika „Optymalni”

rn