#Miesięcznik

Miesięcznik OPTYMALNI – maj 2021

Drodzy Czytelnicy!

„Służba zdrowia czy służba farmacji?” – prof. Grażyna Cichosz zadaje w swym artykule ważne pytania.

Pytania bardzo na czasie! „Dlaczego stosowane jest leczenie objawowe a nie przyczynowe? Związek choroby z zaburzeniami procesów metabolicznych nie jest przez lekarzy uwzględniany, być może nie zawsze jest znany. Nadciśnienie obniżane jest za pomocą farmakoterapii, podczas gdy wystarczy zbilansowanie wapnia w codziennej diecie. Nadużywane środki przeciwbólowe (migrena, bóle stawów, żołądka) mogą uszkadzać śluzówkę żołądka i jelita. Gastoenterolog zaleca stosowanie inhibitorów pompy protonowej czy antagonistów kwasu solnego. Wynikające z tego problemy z utrudnionym trawieniem i ograniczoną biodostępnością białka, witamin i związków mineralnych, zazwyczaj pozostają poza sferą zainteresowania. Długotrwałe niedobory składników odżywczych generują kolejne problemy zdrowotne, m.in. dysfunkcje przewodu pokarmowego, immunosupresję, schorzenia neurologiczne. Nie bez powodu współczesna medycyna określana jest jako „medycyna drzwi obrotowych” – pacjent leczony jest w nieskończoność i ciągle powraca” – pisze prof. Grażyna Cichosz. Skąd my to znamy? Niestety to smutna rzeczywistość… Jakże mało jest lekarzy leczących przyczynowo. A jak bardzo są potrzebni!

Terminy najbliższych spotkań online to:

  • 30 maja,
  • 20 czerwca,
  • 11 lipca,
  • 1 sierpnia,
  • 22 sierpnia,
  • 12 września,
  • 3 października.

Gościem czerwcowego spotkania będzie właśnie prof. Grażyna Cichosz.

Szczegóły podamy na stronie www.optymalni.org.pl i na naszym Facebooku. Zapraszamy!

Jeśli nie zaglądaliście jeszcze do naszego nowego sklepu internetowego, to serdecznie zapraszamy! Książki dr. Kwaśniewskiego, płyty z miesięcznikami od nr. 1, prenumerata – wszystko jest do kupienia z pomocą zdecydowanie bardziej przyjaznych formularzy i z bardziej nowoczesnymi możliwościami dokonywania płatności. Z takim sklepem można już iść w świat! – Wróć! – Póki co w Polskę. Przesyłki zagraniczne uruchomimy w drugiej połowie roku. Po porównaniu cen książek o różnych dietach zdecydowaliśmy się też na podwyżkę cen książek o ŻO. 20 lat – naprawdę! – ceny były niezmienne (sic!), a inflacja robiła swoje. Jesteśmy jedynym podmiotem, który ma w ciągłej sprzedaży wszystkie dostępne na rynku książki Doktora i z jednej strony musimy po prostu na siebie zarobić, by dalej działać, a z drugiej zadbać, by te cenne pozycje były odpowiednio traktowane. Na rynku czytelniczym wartość wyraża się także w cenie – czy tego chcemy, czy nie.

Ogromnie cieszy duże zainteresowanie szkoleniami na doradcę ŻO. Szczególnie, że zgłaszają się osoby młode, które widzą swoje miejsce w ruchu optymalnych. Serce rośnie! Będziemy ich przedstawiać – mam nadzieję nie tylko online. Ale o tym już w kolejnym numerze.

Ewa Borycka-Wypukoł

nie pozwól aby omijały ciebie ważne informacje
Miesięcznik OPTYMALNI – maj 2021

ZJAZD OPTYMALNYCH!