#Aktualności

WARTO PRZECZYTAĆ – Zakwaszenie – nieznana przyczyna bardzo wielu chorób cz. II

Sprawdzajmy codziennie poziom pH organizmu (badając poranny mocz z użyciem pasków pH) i wyrównujmy go do poziomu 7,0÷7,4. Pomiaru poziomu pH moczu należy dokonywać rano na czczo. W tym celu używamy papierka lakmusowego. Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na obniżenie nadmiernej kwasowości jest wodorowęglan sodu, ten sam co i w pastylkach. Można go kupić za 85 groszy w każdym sklepie spożywczym. Jest to sodka oczyszczana.
 

Przykłady licznych chorób powodowanych zakwaszeniem

Nadmierne zakwaszenie dotyczy przede wszystkim tych narządów, które dotknięte są niedoborem zasad, jak żołądek, trzustka, dwunastnica, wątroba, pęcherzyk żółciowy i jelita. Choroby to: alergie, bóle głowy, problemy skórne, np. egzemy, problemy z pamięcią, zawał serca i depresje..

Objawy przewlekłego zakwaszenia

Rejon głowy

Częste bóle głowy, zapalenie zatok, powiększone migdałki, bóle zębów występujące bez przyczyny, zapalenie dziąseł, pęknięcia w kącikach ust.

Przewód pokarmowy

Nadmiar kwaśnych toksyn jest przyczyną  chorób żołądka. Typowymi objawami są zgaga, wrzody żołądka i dwunastnicy. Trzustka produkuje związki silnie alkaliczne, ale gdy organizm jest zakwaszony,  trzustka nie jest w stanie wypełnić swoich podstawowych funkcji. Wątroba – ten najważniejszy narząd w procesie odtruwania – w organizmie silnie zakwaszonym pracuje źle. Tak dzieje się na przykład  przy różnych chorobach nie tylko wątroby, ale i innych narządów organizmu. Problemy trawienne, zaparcia, problemy z woreczkiem żółciowym,  grzybica jelit, uczucie pełności, wzdęcia,  stany zapalne błony śluzowej żołądka itd.

Mięśnie – stawy

Złogi kwasów i soli często znajdujemy w mięśniach barków  i karku. Możemy je wyczuć w formie zgrubień i zwyrodnień. W rezultacie zakwaszenia  chory człowiek  cierpi latami, a stawy ulegają znacznej destrukcji. Wszystkim chorobom stawów, kręgosłupa  i mięśni  towarzyszy znaczne zakwaszenie. Bez odkwaszenia choroby nie da się wyleczyć. Może to być również: dna moczanowa, bóle mięśni, uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zaburzenia strukturalne tkanki chrzęstnej, zwyrodnienie stawów, reumatyzm, opuchnięte nogi.

Skóra – włosy  –  zęby

Suchość  i kwaśny smak w jamie ustnej to wyraźny sygnał alarmowy. Zła cera, sucha skóra, szybsze powstawanie zmarszczek, wypadanie włosów, siwienie, kruche paznokcie, próchnica, odkładanie kamienia nazębnego, parodontoza, trądzik. Wiele chorób skóry jest wynikiem zakwaszenia. Na przykład  pacjenci cierpiący na łuszczycę, po wypiciu większej ilości alkoholu mogą z łatwością zauważyć  zwiększenie występowania łusek.
(…)

Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wiąckowski

 

 Więcej – w styczniowym numerze miesięcznika „Optymalni”