#Aktualności

XVIII SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci – tym razem 01-04. 08. 2019r.

Płyniemy pięknym odcinkiem Obry. To jeden z najpopularniejszych szlaków Ziemi Lubuskiej. Rzeka, chociaż nizinna, potrafi zaskoczyć szybkim nurtem, pięknymi zakolami i urwistymi brzegami. To niezwykle ciekawe miejsca pod względem przyrodniczym i urbanistycznym. Wystarczy wymienić Pszczewski Park Krajobrazowy czy Międzyrzecki Rejon Umocnień.

Spływ tym razem rozpoczyna się w pierwszy czwartek sierpnia i trwa do niedzieli 4 sierpnia. Spotykamy w ośrodku wypoczynkowym Nad Obrą, w miejscowości Obrzyce koło Międzyrzecza. Są tu miejsca na polu namiotowym wyposażonym w toalety i prysznice z ciepłą wodą. Na terenie pola rozmieszczone są stoły z ławami, zadaszona wiata, miejsca na ognisko. Zostajemy tu na trzy noclegi, a można i na więcej – toż tu bory grzybów pełne, a jeziora ryb wszelakich. Oczywiście preferujemy pole namiotowe, ale można też w miarę dostępności wynająć domek 5-osobowy typu Brda w standardzie gierkowskim (bez łazienek i pościeli) – dzwonić: 696 438127.

Dojazd łatwy – wystarczy adres:

OW Nad Obrą ul. Leśna 10, Międzyrzecz

Plan

I etap

W piątek rano wcześniej pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu, a potem do super kajaków i płyniemy ok. 16 km z Trzciela do Rańska. Wracamy autobusem do Ośrodka, a potem – jak zawsze – rozrywki wszelakie w podgrupach, a wieczorem ognisko, śpiewy i tańce.

II etap

W sobotę rano, czyli koło 10:00, znowu z niewielkim węzełkiem zapasów (można większym, bo na szlaku piękne miejsca do popasania) autobusem jedziemy do Rańska, gdzie czekają nasze kajaki i rozpoczynamy drugi etap – 17 km do Obrzyc. Relaks, a wieczorem bal pełen emocji i niespodzianek – ognisko i tańce, i śpiewy do rana. Uprasza się o zabranie gitar, bębenków i innych instrumentów oraz śpiewników. Dziewczętom przypominam o zabraniu koralików do ozdoby i wymiany. Wiadomo – wszyscy występują w przebraniu – w tym roku malownicze ubiory – piraci, korsarze, nimfy wodne i syreny. Ogłaszam też konkurs na najciekawsze przebranie balowe. Najbardziej oryginalne pomysły będą walczyć o nagrodę komandora! Warto!

 

III etap

W niedzielę płyniemy 12 km z Obrzyc do Św. Wojciecha z popasem w Międzyrzeczu. Czas spływu ok. 4-5 godz. Tu wsiadamy do autobusu i wracamy do obozowiska – po drodze planujemy następny spływ. Wieczorkiem czule żegnamy się wracamy do domku lub zostajemy, by odpoczywać po spływowych trudach.

 

Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda z pomocą Ewy Hornik, która wielokrotnie przepłynęła Obrę.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda – e-mail: mklajda@wp. pl tel.: 605543858

Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 10 lipca, podanie danych adresowych i pesela do ubezpieczenia.

 

Koszty to około 150-170 zł od osoby, w zależności od liczebności spływowiczów. W cenie:

  rnt

 • pobyt na polu biwakowym,
 • rnt

 • wypożyczenie kajaków,
 • rnt

 • ubezpieczenie,
 • rnt

 • wynajęcie autokaru,
 • rnt

 • parking,
 • rnt

 • ogniska,
 • rnt

 • sobotni bal z pysznym jedzonkiem.
 • rn

Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

 

Nie jest ważne czy potrafisz – ważne czy chcesz… Do zobaczenia na szlaku!        

 

Maria Anna Klajda
605543858

 

„,”json_date”:”2019-06-28″,”json_img”:”15619949997655_kayak-3570317-640.jpg