#Aktualności

Czeladzkie Senioralia 2017

Już po raz drugi, na zaproszenie Burmistrza Miasta Czeladź, Zagłębiowski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych uczestniczył w przedsięwzięciu pod nazwą „Senioralia”.

Impreza rozpoczęła się 30 września od spaceru nordic walking,  czyli VI Ogólnopolskiego Marszu Seniora pod hasłem: „Aktywnie na  Starość”, którego organizatorem była Poseł na Sejm Beata Małecka-Libera. Następnie kolorowy „Marsz Parasoli”  wyruszył w zwartym szyku wraz z uczestnikami  „Marszu Seniora” sprzed wyremontowanego budynku Urzędu Miasta Czeladź, w kierunku Rynku. Naszą najładniejszą „optymalną parasolkę” Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Optymalnych niósł Prezes Bogdan Tkocz. Na czeladzkim rynku Burmistrz Miasta Zbigniew Szaleniec przekazał Seniorom  klucz do bram miasta.

Organizatorzy zapewnili  uczestnikom wiele atrakcji, m. in.: konkurs na najpiękniejszą parasolkę, losowanie tymczasowych burmistrzów, podróż pociągiem po mieście, możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w Kardio-Derm-Słucho-Busie, bezpłatne porady przygotowane przez firmy medyczno- zielarskie. Przygotowano również poczęstunek w postaci pysznego żurku oraz kawę i herbatę za złotówkę. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych – Zagłębiowski Oddział w Czeladzi stanął na wysokości zadania i profesjonalnie przygotował swoje propozycje. Oferowaliśmy miesięczniki „Optymalni” i książki dr. Jana Kwaśniewskiego, nad którymi czuwała Kierownik Biura OSO Małgorzata Jany. Był także optymalny poczęstunek, który serwowała Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO Marzena Zielińska. Był boczek pieczony i  smalec ze skwarkami, jak również chleby optymalne i sernik wiedeński oraz pascha z posypką kakao. Musiał pojawić się – i pojawił! – hit ubiegłorocznych „Senioraliów” – kokosanki. Spotkały się one z uznaniem pani Poseł Beaty Małeckiej-Libery, która nie odmówiła także degustacji i optymalnego sernika. Nadmienię tylko, że w kolejce po nasze „optymalne specjały” oczekiwano nawet 1 godziny! Przy tym wszystkim nie brakowało krótkich prelekcji na temat Żywienia Optymalnego, bo wiemy, że edukacja przede wszystkim!

Marzena Zielińska

Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO

Zakrzepowe zapalenie żył dolnych