#Aktualności

ARKADIA KRAUS – Nadchodzą Święta postaw na optymalizm

Optymalizm jest lekarstwem na problemy XXI wieku. Zanim każdy nauczy się z niego w pełni korzystać, tzn. będzie dzięki niemu potrafił uzdrowić siebie, a potem innych, jako autor zalecam wpierw zapoznać się z terminologią w książce, która go charakteryzuje.

Podobnie jak na ulotce leku farmaceutycznego opisane są warunki w jakich działa lek, tak optymalizm przynosić będzie Państwu korzyści tylko wtedy, kiedy się go właściwie zastosuje. To oczywiście zależy od warunków i środowiska, w jakim się znajdujecie. Dlatego w książce wprowadziłem i opisałem słowniczek terminów, które je definiują. Dzięki temu zastosowanie owego lekarstwa staje się możliwe dla wszystkich. W optymalizmie człowieka postrzegamy jako postać biologiczno-duchową. Termin ten określa człowieka, który nie jest już tylko zwierzęciem obdarzonym intelektem, lecz jest także postacią rozumną z gatunku Homo Sapiens, w której żyje nieśmiertelna dusza. To wiele znaczy, ponieważ odkrycie Energii Optymalnej, jaka powstaje z połączenia energii ciała i duszy, może prowadzić jednych ku lepszemu życiu albo ku pewnej śmierci.

W dzisiejszych czasach, kiedy wartości duchowe nie są powszechnie promowane we współczesnych mediach, wydawać by się mogło, że materializm jest jedyną właściwą drogą życia, którą powinniśmy podążać. W reklamach telewizyjnych i trendach współczesnego medialnego świata widać wyraźnie, że dla rządzących liczy się dzisiaj tylko podtrzymanie znaczenia EGO człowieka, pieniądza i wszystko, co by służyło zaspokajaniu przez niego potrzeb. Nakręceni obrazem z telewizora, komputera, tabletu czy telefonu zabiegamy więc często o sprawy tylko materialne, zaniedbując pracę nad wartościami duchowymi. Myślimy i postępujemy bowiem tak jak widzimy i słyszymy, zarówno na zewnątrz siebie jak i wewnątrz. Kto w środku odczuwa głód lub chorobę, stale myśli o tym, jak się czymś nakarmić, aby zniwelować negatywne emocje. Kto widzi u innych coś ładnego, podświadomie dąży do zdobycia tego dla siebie. Jeden człowiek nakręca drugiego, co wynika z faktu, że wszyscy są jednością połączoną ze sobą potrzebą posiadania tego co dobre w innym człowieku. W całej tej pogoni doganiania siebie w materii, nie widzimy, że wpadamy w systemową pułapkę, zapominając o tym co tak naprawdę się liczy w życiu.

(…)

Piotr Kraus

Kraus SYSTEM

www.kraus-system.pl

Skuteczny Sposób na Zdrowie

Arkadia „Kraus”

www.arkadiakraus.com

 

Więcej – w grudniowym numerze miesięcznika „Optymalni”