#Miesięcznik

Miesięcznik OPTYMALNI – marzec 2021

Drodzy Czytelnicy!

Rok życia w ogłoszonej pandemii w naszym kraju minął.

Czy coś się zmieniło? 

Niestety, w tym zakresie stoimy w miejscu. Obostrzenia, które zostały wprowadzone na dwa tygodnie, potem na dwa miesiące, wciąż trwają i budzą coraz więcej wątpliwości, co do ich sensowności. 

Brak możliwości organizacji spotkań optymalnych „w realu” daje się już we znaki, czemu nie ma się co dziwić. W tej sytuacji rozwijają się spotkania online. To nasza szansa, by wbrew czasom nie stać w miejscu, nie dać się zahibernować. 

Wiadomo – kto stoi w miejscu, ten się cofa…

„Zdaniem WHO na całym świecie możnaby uniknąć 5 mln przypadków przedwczesnej śmierci, gdyby ludzie byli aktywni fizycznie. Tymczasem każe się ludziom nie wychodzić z domów, bo być może umrą. Świat oszalał” – pisze dr Ewa Łukaszek-Gwódź – „Ruchu nie można przecenić. To podstawa profilaktyki zdrowotnej i najlepsze lekarstwo. Pamiętajmy o tym, że „życie polega na ruchu i nie ma ograniczeń wiekowych dla aktywności ruchowej. Spacery i marsze w tempie 5 km/godz. mobilizują układ immunologiczny, zmniejszają ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, normalizują stężenie glukozy we krwi i co ważne zapobiegają otyłości”.

Spacerujmy więc – koniecznie codziennie – dla zdrowia!

O szybkim przemieszczaniu się informacji i manipulacjach w sieci pisze Teresa Szczepanek.

„Ogromna liczba osób nie czyta tekstów w internecie dokładnie, przestała porównywać wiadomości z otaczającą je realną rzeczywistością. Po prostu przestajemy logicznie myśleć i nie wyciągamy z tego właściwych wniosków. A to odbija się bardzo na naszym życiu, zdrowiu i powodzeniu na co dzień. Jeśli pragniemy być zdrowi, jeśli pragniemy przyjmować to, co jest prawdą i jest nam naprawdę potrzebne i zdrowe, postarajmy się mocno rozumieć każde słowo, każdy akapit i każde hasło umieszczane w SIECI i weryfikować treść z rzeczywistością”.

Warto wziąć sobie i tę radę do serca!

Życzę Państwu zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i dużo radości każdego dnia.

Ewa Borycka-Wypukoł

nie pozwól aby omijały ciebie ważne informacje