#Aktualności

WARTO PRZECZYTAĆ – Wiosna (dla) Zdrowia

Zapowiadałam miesiąc temu, że z Festiwalu Kultury Zdrowia „Wiosna Zdrowia”, który odbył się w katowickim Spodku w dniach 1-2.04.br., w kolejnych numerach bardziej szczegółowo przedstawiać będę poruszane tam kwestie. W tym miesiącu podsumuję dzień pierwszy konferencji, w której uczestniczyłam wraz z dr Ewą Łukaszek-Gwóźdź i Markiem Konopką. Zainteresowanych pogłębieniem tematu zachęcam do zapoznawania się z publikowanymi na stronie i profilu facebookowym „Wiosny Zdrowia” linkami.
Wiosna to czas rozkwitu. Przyroda budzi się teraz do życia. A my 1 i 2 kwietnia spotkaliśmy się w katowickim Spodku… – napisał w swym oficjalnym powitaniu dla gości, zamieszczonym w specjalnym informatorze, Jerzy Zięba. – „Nazwa wydarzenia – Wiosna Zdrowia – nie jest przypadkowa. Abyśmy cieszyli się zdrowiem, potrzebne nam przebudzenie. Musimy zrozumieć, że jesteśmy usypiani, że niezbędne jest rozbudzanie świadomości jednostek, aby obudziło się całe społeczeństwo. Nie możemy być ludźmi, na których eksperymentuje przemysł spożywczy, a później farmaceutyczny. Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że naszym naturalnym stanem jest zdrowie, nie choroba. Owszem, z wiekiem nasze organy osłabiają się i zużywają, ale nie musi się to dziać tak szybko! Powinniśmy wiedzieć, co przyspiesza pojawianie się chorób. Niestety często okazuje się, że są to lekarstwa. Skutki uboczne ich stosowania pojawiają się niemal zawsze, ale zazwyczaj są odroczone. Dlatego podczas Wiosny Zdrowia światowej sławy eksperci pokażą nam, że można leczyć inaczej, lepiej i naturalnymi metodami”. Tyle tytułem wstępu, bo przecież słowa te nie wymagają komentarza. Od lat wiemy i czujemy to samo. Bo przecież może nas „leczyć” czy też – jeszcze lepiej – chronić od chorób – naturalnie – to, co jemy…
Uczestników „Wiosny Zdrowia” przywitał Maciej Makowski, który po krótkim wstępie oddał głos inicjatorowi przedsięwzięcia – Jerzemu Ziębie. Wystąpienie jest już dostępne do odsłuchania i obejrzenia pod tym adresem: https://vimeo.com/217164214 Zainteresowanych zachęcam, bo Jerzemu Ziębie nie sposób nie przyznać racji, a energią, która z tych słów płynie nie godzi się pogardzić.
Kolejnym prelegentem, a raczej odpowiadającym na pytania był dr Andrew Wakefield z USA twórca filmu „VAXXED” – Wyszczepieni . Ustosunkował się do oskarżeń pod swym adresem i naświetlił sprawę, dlaczego odebrano mu prawo wykonywania zawodu. Mówił on o szkodliwości skojarzonych szczepionek, że często zawierają one dimerazol czy też aluminium, które bardzo szkodliwie, a wręcz toksycznie wpływają na funkcjonowanie mózgu. Podał konkretny przykład szczepionki na świnkę podawanej w Japonii, która nie powodowała skutków ubocznych – dopóki była szczepionką pojedynczą. Dopiero po połączeniu jej ze szczepionką przeciwko odrze i różyczce (MMR) powodowała ona bardzo często zapalenie opon mózgowych i autyzm. „Ryzyko zapadalności na autyzm w USA wynosi 1:25. Szacuje się jednak, że do 2032 roku to ryzyko wzrośnie aż 1:2! Jest to przerażające, gdy uświadomimy sobie, że albo będziemy sami chorować na autyzm albo będziemy opiekowali się osobą chorą na autyzm” – mówił dr Wakefield. Problem jest potężny i ciągle się powiększa. 
(…)
Ewa Borycka-Wypukoł
Uwaga! Relacja z drugiego dnia „Wiosny Zdrowia” będzie opublikowana w lipcowym numerze, gdyż numer czerwcowy będzie numerem specjalnym, poświęconym dr. Janowi Kwaśniewskiemu z okazji Jego 80-tych Urodzin. (ebw)
Więcej – w majowym numerze miesięcznika „Optymalni”