#Aktualności

Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA – Relaks, wiedza i rozrywka. Jesienne Spotkanie Optymalnych

Rano 14 października dotarliśmy z Piotrem do Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce. Na schodach przywitał nas piękny, wypasiony kot siedzący przy misce, miauczeniem zwracając naszą uwagę, że miska jest pusta.

Z uśmiechem weszliśmy do środka, gdzie pan Tomasz Dudarski  przywitał się z nami i wskazał nam salę konferencyjną i jadalnię. Zaczęli pojawiać się kolejni goście. Serdeczne powitania z Ewą Borycką-Wypukoł, naczelną redaktor miesięcznika „Optymalni”, a zarazem organizatorką spotkania z ramienia OSO, z Zuzanną Rzepecką  i wieloma osobami znanymi ze spływów kajakowych, jak i ze Zjazdów Optymalnych. Miłą niespodzianką było dla nas przybycie Hanny i Tadeusza Suchowieckich.

Po serdecznych powitaniach wszyscy zasiedliśmy do śniadania przy wspólnym, długim stole. Rozmowom i żartom nie było końca. Paradoksalnie, ludziom potrzebne są nowe doznania emocjonalne, by poznawać nowe dziedziny wiedzy, które służą do odkrywania tajemnic dobrego samopoczucia i zdrowia. Biorąc pod uwagę chęć wzmacniania ciała przez odpowiedni ruch, zakosztowaliśmy Tai Chi. Ćwiczenia, które odbywały się w pięknej scenerii parku krajobrazowego w Puszczy Zielonka prowadził Tomasz Dudarski. Uczestnicy rozstawieni  pod wielką starą pergolą, wśród starych drzew, chętnie i z humorem naśladowali Tomasza Dudarskiego, Mistrza Tai Chi w wielu jego odmianach. Słońce świeciło i kolejne ruchy szły nam jak z płatka, a nawet zbieraliśmy pochwały od mistrza. Po ćwiczeniach wszyscy byliśmy dotlenieni, nasyceni słońcem i wszystkimi barwami jesieni. Z ociąganiem ruszyliśmy do sali konferencyjnej, lekko oglądając się za siebie, rozmawiając i kontemplując piękne krajobrazy.

(…)

Danuta Betka

więcej – w grudniowym numerze miesięcznika "Optymalni"