#Miesięcznik

Miesięcznik OPTYMALNI – lipiec/sierpień 2021

Drodzy Czytelnicy!

W numerze lipcowo-sierpniowym, między innymi:

Drodzy Czytelnicy

Zbilansowanie wapnia w diecie jest konieczne dla zdrowia.

Dlaczego tak jest pisze prof. Grażyna Cichosz w swym artykule. „Długotrwały deficyt wapnia w diecie zwiększa ryzyko chorób dieto zależnych, jak: osteoporoza, otyłość, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze i nowotwory jelita
grubego”.

Co ciekawe – to czy będziemy mieć właściwą ilość wapnia, zależy nie tylko od jego podaży w diecie, ale przede wszystkim od biodostępności. „Biodostępna jest ta ilość składnika, która po uwolnieniu z obecnych w żywności związków zostaje wchłonięta do krwi i wykorzystana w
strukturach biologicznych, bądź zmagazynowana”.

Pozytywnie na jego wchłanianie działają m.in. witaminy: D3, K2, C, B6 i magnez – negatywnie wpływa nadmiar fosforanów i sodu, szczawiany, fityniany, nierozpuszczalny błonnik pokarmowy, wolne kwasy tłuszczowe, kofeina, nikotyna, alkohol, niektóre leki i stres.

Artykuł Pani Profesor powstał w odpowiedzi na sugestie optymalnych internautów. Załączona literatura umożliwi zainteresowanym poszerzenie wiedzy. Warto wiedzieć więcej! Nie zawsze bowiem można w 100% polegać na intuicji swego organizmu (który w kryzysowych sytuacjach czasem potrafi także zwodzić) i scricte matematycznych wyliczeniach. Szczególnie w dzisiejszych, niełatwych
czasach.

Terminy najbliższych spotkań online to:

  • 3 października.

Szczegóły podamy na stronie www.optymalni.org.pl, na naszym Facebooku i na stronie optymalni.online.

Zapraszamy!

Jeśli nie zaglądaliście jeszcze do naszego nowego sklepu internetowego, to serdecznie zapraszamy!

Książki dr. Kwaśniewskiego, płyty z miesięcznikami od nr. 1, prenumerata. Wszystko jest do kupienia z pomocą zdecydowanie bardziej przyjaznych formularzy i z bardziej nowoczesnymi możliwościami dokonywania płatności.

Z takim sklepem można już iść w świat! – Wróć! – Póki co w Polskę. Przesyłki zagraniczne uruchomimy w drugiej połowie roku.

Po porównaniu cen książek o różnych dietach zdecydowaliśmy się też na podwyżkę cen książek o ŻO. 20 lat – naprawdę! – ceny były niezmienne (sic!), a inflacja robiła swoje.

Jesteśmy jedynym podmiotem, który ma w ciągłej sprzedaży wszystkie dostępne na rynku książki Doktora i z jednej strony musimy po prostu na siebie zarobić, by dalej działać, a z drugiej zadbać, by te cenne pozycje były odpowiednio traktowane. Na rynku czytelniczym wartość wyraża się także w cenie – czy tego chcemy, czy nie.

Ogromnie cieszy duże zainteresowanie szkoleniami na doradcę ŻO. Szczególnie, że zgłaszają się osoby młode, które widzą swoje miejsce w ruchu optymalnych. Serce rośnie! Będziemy ich przedstawiać – mam nadzieję nie tylko online. Ale o tym już w kolejnym numerze.

Ewa Borycka-Wypukoł

nie pozwól aby omijały ciebie ważne informacje
Miesięcznik OPTYMALNI – lipiec/sierpień 2021

Miesięcznik OPTYMALNI – czerwiec 2021

Miesięcznik OPTYMALNI – lipiec/sierpień 2021

Szkolenie online na Doradcę Optymalnego