#Miesięcznik

MIESIĘCZNIK OPTYMALNI STYCZEŃ 2020

Drodzy Czytelnicy,

Jesteśmy eko? „Polak zużywa średnio ok.160 kg opakowań rocznie; to mniej niż średnia w UE, ale zużycie stale rośnie – podał Polski Instytut Ekonomiczny. Branża opakowań będzie jednak musiała wkrótce zmierzyć się z nowymi regulacjami dotyczącymi recyklingu odpadów – czytamy w informacji PAP. W Polsce dominują opakowania z tworzyw sztucznych (około 40 proc.). Opakowania z papieru to około 37 proc., metali lekkich – 12 proc., a szkła – około 10 proc. Głównymi odbiorcami opakowań są producenci żywności, którzy odpowiadają za wykorzystanie ponad 60 proc. opakowań, branża farmaceutyczna (7 proc. udział) i kosmetyczna (6 proc.). "Pozostała część zapotrzebowania na opakowania pochodzi od producentów chemii gospodarczej i innych towarów przemysłowych" – napisali eksperci PIE. Na dalszy rozwój branży opakowań istotny wpływ będą mieć też zmiany preferencji konsumentów. "Z jednej strony, obserwuje się rosnące zainteresowanie ekologicznymi opakowaniami oraz ograniczeniem zużycia surowców. Z sondażu ARC Rynek i Opinia wynika, że 84 proc. Polaków deklaruje, że gdyby były dostępne produkty w opakowaniach zwrotnych, chętnie by z nich korzystali" – napisano. Z drugiej jednak strony, zmieniający się model życia rodziny, rosnące dochody oraz zapotrzebowanie na dania gotowe, zwiększa popyt na opakowania”.

Cóż – naprawianie świata najlepiej rozpocząć od siebie. Nie ma co szukać wymówek. Nie ma w sklepie ekoopakowań? Nośmy własne! I niech ten trend nie przeminie jak kolejne mody, tylko stanie się naturalnym, optymalnym sposobem na nasze ekologiczne zakupy.

Ewa Borycka-Wypukoł

„,”json_desc1″:”

***

 

WAŻNE INFORMACJE

Wysyłka zamówień – w piątki do 11.00

Prenumerata:

Po wpłacie prosimy o przesłanie na biuro@optymalni.org.pl potwierdzenia przelewu, wraz z informacją od jakiego miesiąca mamy zrealizować zamówienie, bądź też (dla Klientów nie-internetowych) telefon w tej sprawie.

Kontakt telefoniczny  –  tel. komórkowy: 698 185 291; tel. stacjonarny: 32 616 51 82 – w godzinach:

– poniedziałek: 12.00 – 17.00

– wtorek-piątek: 9.00 – 14.00

Kontakt mailowy  –  biuro@optymalni.org.pl

Adres do korespondencji: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych, Miesięcznik „Optymalni”, 41-902 Bytom, ul. Pszczyńska 13/3

Dyżur prezes OSO pod nr.tel.: 664 524 445 – w środy, czwartki i piątki od 11-13

„,”json_autor”:””,”json_main_title”:”

MIESIĘCZNIK OPTYMALNI STYCZEŃ 2020

MIESIĘCZNIK OPTYMALNI MARZEC 2020

MIESIĘCZNIK OPTYMALNI STYCZEŃ 2020

MIESIĘCZNIK OPTYMALNI CZERWIEC 2020