aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
ZAPRASZAMY NA XIII SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

W trzynastym roku naszej kajakowej przygody spływamy poznańskimi rzekami, a spływ organizują i serdecznie zapraszają do odwiedzenia bogatej i spokojnej Wielkopolski Maria Klajda oraz Iwona i Krzysztof Graf.

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku przy ognisku wśród optymalnej braci. Tym razem płyniemy rzeką Wełną i Wartą i poznajemy piękną krainę rogozińsko-obornicką.
Spływ jak zawsze rozpoczyna się w ostatni czwartek lipca, tzn. 31 lipca i trwa do niedzieli 3 sierpnia.

Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda oraz jej wsparcie terenowe Iwonka i Krzyś Grafowie. Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda - tel. 605543858, e-mail: mklajda@wp.pl
Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie swojego udziału do 1 lipca oraz podanie danych adresowych i numeru pesel do ubezpieczenia.

Zbieramy się w miejscowości Jaracz Młyn na terenie Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, na trasie 11: Oborniki-Rogoźno. Tu rozbijamy namioty i stacjonujemy 2 noce w dobrych warunkach - wygodne pole z możliwością zwiedzania muzeum.
Wieczorem w czwartek na wspólnej naradzie ustalamy etapy spływu. Jeśli grupa zechce, to plan może być w trakcie czwartkowej narady zmieniony, w szczególności jeśli chodzi o długość tras oraz miejsc biwakowania. Tym razem podczas całego spływu będą nam towarzyszyć nasze samochody.

Plan:
I etap
W piątek rano tym razem pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu i jedziemy do miejscowości Ruda Młyn. Tu schodzimy nad rzekę, gdzie czekają na nas nowoczesne leciutkie kajaki i płyniemy około 15 km z biegiem pięknej Wełny do Jaracza. Rzeka płynie miejscami przez łąki, miejscami w terenie zadrzewionym, łącząc w sobie widoki zapamiętane z różnych poprzednich spływów. Na trasie mamy dwa rezerwaty przyrody: „Wełna” oraz „Promenada”. Dopływamy do Jaracza i nocujemy w naszych przytulnie umoszczonych legowiskach w namiotach.

II etap
W sobotę rano, czyli koło 10.00, zwijamy obozowisko i pakujemy sprzęt do własnych samochodów. Kierowcy przejeżdżają na obozowisko do Obornik, po czym wracają autobusem do Jaracza, skąd rozpoczynamy drugi dzień spływu całą grupą. Dopływamy Wełną do jej ujścia, do Warty. Jest to lekki etap - też około 15 km - więc popłyniemy sobie z pełnym relaksem. Dopływamy do dosyć skromnego biwaku w Obornikach. Tu istnieje możliwość zrobienia zakupów uzupełniających w mieście. Znów mamy trochę czasu na rozbicie obozowiska, spacer po Obornikach, rozpalenie ogniska i przygotowanie śpiewników. I tu nas czeka bal: wielkopolskie smakołyki, ognisko i - wiadomo - tańce i śpiewy do rana.

III etap
W niedzielę płyniemy z Obornik do miejscowości Kiszewo. Pakujemy sprzęt do własnych samochodów lub Ci bardziej zmęczeni wieczornymi tańcami pozostawiają go do po południa i składają wszystko po zakończeniu spływu, kiedy wrócą z Kiszewa. Wpływamy na Wartę i pokonujemy dość krótki, ale malowniczy odcinek tej rzeki. Jesteśmy już 30 km za Poznaniem, dlatego rzeka toczy dostojnie i dość szeroko swe wody. Po 12 kilometrach docieramy do miejscowości Kiszewo, skąd wracamy do Obornik po samochody i bagaże. Kierowcy zostaną dowiezieni do pozostawionych na początku spływu samochodów. Ponieważ odcinek nie jest męczący, to wszyscy po drodze planują następny spływ.

Koszty: około 150 zł od osoby w zależności od liczebności spływowiczów. W tym:
- pobyt na polu biwakowym,
- wypożyczenie kajaków,
- ubezpieczenie,
- dowóz rzeczy i kierowców,
- ogniska i piątkowy bal.
Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

Nie jest ważne czy potrafisz, ważne czy chcesz...
Do zobaczenia na szlaku!

I-szy komandor w stanie tymczasowego odpoczynku - Maria Klajda - tel. 605543858, e-mail: mklajda@wp.pl
organizatorzy terenowi - Iwona i Krzysztof Graf

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top