aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
Optymalni na szczytach - zaproszenie na wycieczkę do Szwajcarii

Wszystkim wiadomo, że Helvetia jest nie tylko najbogatszym, ale najpiękniejszym krajem świata, dlatego też Optymalni zwiedzając to miejsce potrafią najmądrzej wykorzystać doświadczenia tu zdobyte. Drodzy Państwo, od dawna marzyłam o wspaniałej podróży do Szwajcarii dla sympatyków Żywienia Optymalnego, gdyż tylko w gronie mądrych Ludzi można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. Pragnę przedstawić następującą propozycję, która powinna zadowolić licznych miłośników ciekawych przedsięwzięć. Organizuję bardzo interesującą i wyjątkowo tanią wycieczkę z okazji tutejszego tradycyjnego święta powitania wiosny (Sechseläuten) w terminie od 24 do 28 kwietnia 2014 roku. Koszt podróży, zakwaterowania ze śniadaniem oraz biletów wstępu na pociąg i do muzeum wynosi tylko 1000 złotych. Mamy do dyspozycji 48 miejsc w autokarze i tyleż samo w panoramicznym wagonie pociągu EKSPRESS GLACIER, który zostanie wynajęty specjalnie dla Optymalnych.

Przewidziałam następujący program:
1) Wyjazd z Poznania przy dworcu kolejowym o 20.00 wieczorem w dniu 24 kwietnia 2014 roku.
2) Przybycie do Luzerny rano 25 kwietnia, spacer, zakwaterowanie w sympatycznym tanim ośrodku nad jeziorkiem: "Jugendherberge Luzern", odpoczynek, po czym zwiedzanie ślicznego miasta Luzerny i baśniowych okolic nad Jeziorem Czterech Kantonów oraz wizyta w pobliskim zabytkowym sławnym kościele w Einsideln.
3) W dniu 26 kwietnia: przejażdżka najpiękniejszym pociągiem EKSPRESS GLACIER, z miasteczka Chur do Zermatt, gdzie można podziwiać zapierające dech pejzaże, dzięki tanio zdobytym specjalnym biletom dla przyjaciół, tzw. "Tageskarten", upoważniających do podróży po całym kraju. (Koszt karty wraz z rezerwacją miejsca wliczony w cenę wycieczki wynosi tylko 53 Fr. Oficjalną drogą koszt taki wyniósłby ponad 300 Franków. Jest to więc oszczędność 1000 złotych dla każdej osoby).
4) 27 kwietnia wycieczka do wyjątkowego średniowiecznego miasteczka Gruyeres, zwiedzanie fabryki serów Gruyeres oraz malowniczo położonego zamku Gruyeres. Podróż o 800 wieków wstecz. Wrażenia niezapomniane. Następnie wycieczka do położonego nad jeziorem Leman miasta Montreux, przechadzka pyszną kwiatową promenadą wśród palm i barwnych kwiatów, skąd również widać rozpościerające się na górskich zboczach wspaniałe zielone winnice. Wizyta w kosmopolitycznej Genewie zakończy bogaty dzień.
5) W ostatni dzień podróży 28 kwietnia przed południem możemy obejrzeć wzorowe gospodarstwo rolne, a resztę czasu spędzimy w Zurychu, gdzie o godzinie 13.00 powitamy wiosnę. Ta długa uroczystość pozwoli wszystkim Państwu zapoznać się ze zwyczajami tego niezwykłego kraju oraz przeniesie w podróż w czasie i przestrzeni. Proponuję obejrzeć mały fragment tego święta o bogatych tradycjach, zwanego Sechseläuten na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=M-qQQuGvF1U
6) Wieczorem pożegnalny poczęstunek z gorącymi kiełbaskami i dobrym piwem. Powrót do Poznania późnym wieczorem w atmosferze miłych wspomnień.

Więcej szczegółów udostępnimy Państwu wkrótce. Proszę skorzystać z okazji, gdyż program jest bardzo bogaty, a miejsc jest niedużo.
Informacji udziela działacz OSO Pani Regina Janicka z Poznania: tel. 61 66 37 0 49, E-Mail: janicka.regina@gmail.com

Służę radami i serdecznie zachęcam do podróży,

Zofia Kuzioła
Szwajcaria

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top