aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
ZAPRASZAMY NA XII SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

Znów możemy spędzić kilka dni w miejscach cichych i spokojnych, gdzie króluje natura opierająca się ingerencji człowieka… W tym roku spotykamy się na pięknej Ziemi Kieleckiej, gdzie najstarsze góry w Polsce, malownicze parki krajobrazowe i krystaliczne wody.
Zapraszam wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju i reszty świata do aktywnego spędzenia wakacji - do kajakowej wędrówki na Ponidziu, szlakiem Białej Nidy i Nidy, która jest lewym dopływem górnej Wisły. Rzeka meandruje wśród wzgórz, lasów i pól przez Chęcińsko-Kielecki i Nadnidziański Park Krajobrazowy. Nie brakuje tu też zabytków architektonicznych i ciekawych ludzi. Wokół znajdują się zamki, pałace, grodziska, zabytkowe cmentarze i pola bitew.
Termin spływu - jak zawsze - ostatni weekend lipca (25 lipca, czwartek wieczór - 28 lipca, niedziela wieczór). Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda, tel. 605 543 858, email: mklajda@wp.pl. Przyjmuję zgłoszenia i udzielam wszelkich informacji.
Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie uczestnictwa do 1 lipca, podanie danych adresowych i nr Pesel do ubezpieczenia.

Zbieramy się w miejscowości Mniszek na 121 kilometrze w pobliżu Małogoszczy. Miejsce biwakowe znajduje się na prawym brzegu ok.700 m od mostu w dół rzeki. Wskazówki dojazdu zostaną rozesłane wszystkim chętnym na spływ. Jak przystało na wytrawnych traperów, rozbijamy namioty na uroczej łące i mamy do dyspozycji stoły, rzekę i w razie potrzeby sławojkę. Gdyby jednak ktokolwiek potrzebował bardziej wyszukanych warunków, podaję adresy WWW.wierna.oit.pl WWW.ptaszyniec.pryw.pl WWW.kajak-jartu.pl/pole gdzie można we własnym zakresie znaleźć nocleg i dołączyć do grupy w piątek rano.
Wieczorem w czwartek robimy ognisko i na wspólnej naradzie ustalamy etapy spływu. Jeśli grupa zechce, to plan może być w trakcie czwartkowej narady zmieniony, w szczególności jeśli chodzi o długość tras oraz miejsce biwakowania.

Plan:
I etap
W piątek rano zwijamy obozowisko, odstawiamy auta do zaprzyjaźnionego z organizatorem rolnika /5 zł/dzień/samochód/. Około godz.10.00 płyniemy zrazu Białą Nidą i dopływamy tylko na109 km do miejscowości Wymysłów - tu rozbijamy obozowisko, relaksujemy się i zwiedzamy okolicę.
II etap
W sobotę rano, czyli koło 10.00, zwijamy obozowisko i wypływamy po około 4 km - w miejscowości Żerniki Biała Nida łączy się z Czarną i dalej płyniemy Nidą. Jest to lekki etap, więc popłyniemy sobie z pełnym relaksem. Dopływamy do Biwaku w Brzeźnie na 98,5 i znów mamy trochę czasu na rozbicie obozowiska, rozpalenie ogniska i przygotowanie do nocnego balu.
III etap
W niedzielę płyniemy z Brzeźna do Rębowa - to tylko 14 km, ale po drodze mijamy zamek rycerski w Sobkowie i pewnie kto nie odwiedzi zamku w sobotę /tylko 2 km z Brzeźna/ chętnie go obejrzy. Pakujemy sprzęt, kierowcy zostaną dowiezieni do pozostawionych na początku spływu samochodów. Pozostali uczestnicy czekają nad rzeką i jako że nie muszą prowadzić… to planują następny spływ.

Koszty:
około 150 zł od osoby w zależności od liczebności spływowiczów. W tym:
- pobyt na polu biwakowym,
- wypożyczenie kajaków
- ubezpieczenie
- dowóz rzeczy
- ognisko i sobotni bal
Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

Nie jest ważne czy potrafisz, ważne czy chcesz... Do zobaczenia na szlaku!

Maria Klajda
tel. 605 543 858, email: mklajda@wp.pl

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top