aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
Weto dla GMO

AKTUALNOŚCI

Wiktor Hugo powiedział "nie ma nic potężniejszego od idei, której czas nadszedł”....

WETO dla GMO!

Rolnicy, artyści, pszczelarze, naukowcy, Matki i Babcie, związki, partie, organizacje społeczne wszyscy domagają się WETA od Prezydenta a od Rządu RP wprowadzenia autonomicznych przepisów (ustawowych), które trwale i skutecznie zabezpieczą Polskę przed uprawami roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO).

UWAGA! Sejm i Senat przegłosowały ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Prosimy o dalsze działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Kroczący protest przeciw GMO". MUSIMY WYGRAĆ WETO od Prezydenta i ZAKAZ UPRAW GMO od Rządu! Prosimy piszcie listy do Prezydenta, organizujcie protesty, koncerty i inne wydarzenia pod hasłami: 'WETO DLA GMO! TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!' (WIĘCEJ NA TEN TEMAT - PONIŻEJ)
Informacje i potrzebne materiały na stronie: www.wetodlagmo.pl

Nie jesteśmy sami - dostajemy listy wsparcia z całego świata:
http://wetodlagmo.pl/index.php/listy-i-apele.html

Tutaj do nagłaśniania: ''TVP1 - nierzetelny materiał w sprawie wprowadzenia GMO do Polski'' http://www.youtube.com/watch?v=B8qq0UFOGpw&feature=youtube_gdata_player

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/


Serdecznie pozdrawiamy,

Jadwiga Łopata i Julian Rose
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

*  *  *

W piątek 16.11.2012 rozpoczął się ogólnopolski kroczący protest pod hasłami:
„WETO DLA GMO! TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!”
Do Warszawy przyjechali górale oraz rolnicy z różnych regionów Polski aby wspólnie z Koalicją POLSKA WOLNA OD GMO wyrazić pod Pałacem Prezydenta swoje poparcie dla POLSKI WOLNEJ OD GMO. Protest górali i rolników inauguruje serię ogólnopolskich wydarzeń pod hasłem WETO DLA GMO.

UWAGA!
Prosimy Państwa o organizowanie własnych akcji lokalnie (rozdawanie tradycyjnych nasion, pikiety, protesty, warsztaty, ogniska, pieczenie chleba, koncerty, wystawy, festiwale i inne akcje informacyjno - edukacyjne) oraz w miarę możliwości wspieranie akcji, które będą w Warszawie. Podczas lokalnych akcji zbierajcie podpisy pod listem do Prezydenta: http://icppc.pl/prezydent/listy-i-apele/34-list-do-prezydenta-16-listopada-2012.html
Akcja WETO DLA POLSKI! trwa do zawetowania nowej ustawy o nasiennictwie. Prosimy zgłaszać Wasze inicjatywy do dodania na stronę.

INFORMACJE DODATKOWE:
Protestujący nie zgadzają się na to aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO, których szkodliwość wielokrotnie udowodniono. Nie pozwolą aby nasze dzieci były laboratoryjnymi szczurami. Domagają się od Prezydenta aby zawetował nową ustawę o nasiennictwie (po zmianach zrobionych przez posłów), która pozwala na uprawy GMO w Polsce. Ustawa ta została przegłosowana w Sejmie 9 listopada przez posłów PO+PSL.
Protestujący wiedząc, że żaden z krajów, który wprowadził zakaz na GMO nie płacił w związku z tym żadnej kary domagają się wprowadzenia zakazu rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce. W szczególności żądają NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

OFICJALNA ODPOWIEDŹ KOMISJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE ZAKAZÓW I KAR
http://www.januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1060:kto-naprawde-nie-chcegmo-ten-go-nie-ma&catid=20:blog&Itemid=42

50 POWODÓW dlaczego natychmiast należy WPROWADZIĆ ZAKAZ GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/50powodowniedlagmo.pdf

List do Prezydenta RP
http://icppc.pl/prezydent/listy-i-apele/1-list-do-prezydenta.html

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO i współpracujące z nią organizacje interweniowały do władz w sprawie wprowadzenia zakazu GMO co najmniej 200 razy w ciągu ostatnich kilku lat. Wykaz ten pokazuje jak bardzo politycy ignorują społeczeństwo.

200 x TAK dla POLSKI WOLNEJ OD GMO!
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/200xtak.pdf


 


Zakup miesięcznika Optymalni
top