aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
ODŻYWIANIE JEST NAJWAŻNIEJSZE!

Arkadia na Wybrzeżu Szczecińskim zorganizowała w dniach 07 - 09 września br. tradycyjne już VI SPOTKANIE OPTYMALNYCH w Międzyzdrojach.
Temat wiodący spotkania : "Zmiana nawyków żywieniowych to najprostsza droga do zdrowia".
Jak zwykle nasza szczecińska lekarka optymalna dr Ewa Kiedrowska wygłosiła bardzo ciekawy wykład, który po wysłuchaniu dał odpowiedź wszystkim tym, którzy jeszcze wątpią - dlaczego ODŻYWIANIE JEST NAJWAŻNIEJSZE?
Bardzo ciekawym wystąpieniem zaprezentowała się Anna Marczyńska - Wice Przewodnicząca Forum Kobiet Platformy Programowej SLD. Przedstawiła nam SLOW Food, czyli ruch, który został zapoczątkowany we Włoszech a obecnie ma przedstawicielstwa na całym świecie. Głównym jego założeniem jest celebrowanie i pielęgnowanie smaku potraw oraz promowanie regionalnej naturalnej żywności. Stawia on również opór żywności, typu fast food, która stanowi zagrożenie dla dobrego prawdziwego smaku dań i produktów spożywczych.
Blokiem, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestniczek SPOTKANIA były miniwarsztaty z wizażystką i stylistką URSZULĄ.
Należy wspomnieć o dyskusjach, zapytaniach związanych nie tylko z żywieniem optymalnym oraz jego promowaniem, ale także dot. działań naszego Stowarzyszenia.
Spotkanie, jak zwykle było okraszone optymalnymi posiłkami. Ucztą dla ducha był koncert szczecińskich jazzmanów - zaprzyjaźnionych z naszym środowiskiem.

Następnym wydarzeniem, w którym uczestniczyłam to było spotkanie "Jak żyć zdrowo? - dietetyk od kuchni" w dniu 12 września br. w Świnoujściu.
Organizatorem spotkania było Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu. Jest to inicjatywa promująca kolejną edycję z cyklu prezentacji zawodów - w tym przypadku zawodu dietetyka.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać wszelkie aspekty dbania o swoje zdrowie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano informacji o żywieniu optymalnym. Najbardziej popularnym zadawanym pytaniem było "To od tłuszczu nie boli wątroba...?"

Anna Kazuba

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top