aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
W Słupcy - dobry klimat dla optymalnych


W ramach Projektu Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
w dniach 15–16 września 2012 roku w Siennie na terenie Powiatu Słupeckiego odbyła się konferencja pod hasłem „Dajmy Szansę Zdrowiu”.
Konferencję otworzyła Grażyna Borkowicz, prezes słupeckiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. A. Jany z siedzibą w Jaworznie , a jednocześnie koordynator projektu pt." Żyj zdrowo", w ramach którego konferencja została zorganizowana. Projekt był realizowany na terenie Powiatu Słupeckiego przez oddział słupecki OSO, a partnerem w jego realizacji zadania był Urząd Miasta Słupca.
Pani Prezes Borkowicz na początku powitała wszystkich uczestników konferencji oraz przybyłych gości, m.in. Starostę Powiatu Słupeckiego Mariusza Roga, Burmistrza Miasta Michała Pyrzyka, Prezesa OSO Bogdana Tkocza i członków Zarządu Głównego Stowarzyszenia. Poinformowała, że projekt "Żyj zdrowo" był finansowany ze środków PO FIO 2012 oraz dofinansowany środkami Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Zaznaczyła, że wkład Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych to koszt pracy społecznej członków i wolontariuszy.
W ciągu dwóch dni wygłoszono dziewięć wykładów na temat żywienia optymalnego, a także zachęcano zgromadzonych do zmiany nawyków żywieniowych. O tym „Co to jest Żywienie Optymalne?” mówiła Hanna Suchowiecka. W swym wystąpieniu między innymi wyjaśniła, dlaczego placówki optymalne nazywamy Arkadiami: „Arkadia to niewielka grecka kraina historyczna o powierzchni 4,4 tys. km2 w drugim tysiącleciu zamieszkała przez Achajów. W starożytności Arkadia była opisywana przez poetów jako sielankowy kraj „arkadyjskich” pasterzy – pierwotny i szczęśliwie. W renesansie Arkadia była uważana za krainę wiecznego szczęścia – ziemski raj, symbol krainy spokoju, ładu, wiecznej szczęśliwości i beztroski. Taką nazwę przyjął więc Pan Doktor dla ośrodka z żywieniem optymalnym”. (...)
(red.)

więcej - w październikowym numerze miesięcznika "Optymalni"

Film z konferencji do zobaczenia - tutaj

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top