aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
ZAPRASZAMY NA XI SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

Znów możemy spędzić kilka dni w miejscach cichych i spokojnych, gdzie króluje natura opierająca się ingerencji człowieka… W tym roku spotykamy się w centralnej Polsce i płyniemy PILICĄ.

Zapraszam wszystkich optymalnych z kraju i reszty świata do aktywnego spędzenia wakacji - do kajakowej wędrówki kolejnym pięknym szlakiem. Pilica kusi piaszczystymi plażami, nieskażoną przyrodą. Nie ma tu rozbudowanej infrastruktury wypoczynkowej, ale są niezwykle malownicze miejsca na rozbicie namiotu, bo jak zawsze rozbijamy namioty nad rzeką - bez ciepłej wody i dachu - ale za to z widokiem spadających gwiazd, mgły snującej się nad wodą i rosy porannej na stopach.

Termin spływu: od 26 lipca - czwartek wieczór do 29 lipca - niedziela wieczór.
Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda, tel. 605 543 858, e-mail: mklajda@wp.pl. Przyjmuję zgłoszenia i udzielam wszelkich informacji.
Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 20 lipca - podanie danych adresowych i numeru pesel do ubezpieczenia.
Zbieramy się w obozowisku POLSKA YMCA w Kurnędzu nieopodal Sulejowa.
Obóz rozbijamy nad Pilicą - w miarę wolnych miejsc można zatrzymać się w domkach.
Administracja ośrodka: tel./fax.: (44) 6162015, http://www.pilica.ymca.pl/news.php
Stawiamy samochody na parkingu, rozbijamy namioty, robimy ognisko i jak zawsze na wspólnej naradzie ustalamy etapy spływu. Jeśli grupa zechce, to plan może być w trakcie czwartkowej narady zmieniony, a w szczególności, jeśli chodzi o długość tras oraz miejsce biwakowania. Dodatkową atrakcją jest pobliski Sulejów z zakonem Cystersów oraz zalew Sulejowski.

Plan spływu:
I etap
W piątek około godz. 10.00 jedziemy około 60 km wynajętym środkiem transportu na 219 km do miejscowości Krzętów - czekają na nas kajaki i wartka Pilica, którą płyniemy 19 km do Przedborza na 202 km. To bardzo stara miejscowość na szlaku przepraw przez Pilicę - warto obejrzeć pozostałości średniowiecznej zabudowy. Tu rozbijamy namioty i spędzamy pierwszą noc.

II etap
W sobotę rano zwijamy obozowisko i po spokojnym śniadaniu około 10.00 wypływamy. Etap jest nieco dłuższy, bo około 25 km, ale za to płyniemy przez przepiękny Przedborski Park Krajobrazowy - rzeka płynie wartko, a widoki rekompensują trud włożony w wiosłowanie. Sobotni wieczór spędzamy we wsi Trzy Morgi na 176 km. Malownicza skarpa i w znów tylko sławojka, okresowo otwarty sklepik, ognisko - a my balujemy, jak zawsze, w spływowa sobotę.

III etap
Z Trzech Mórg do Kurnędzu - ten odcinek też nie jest ciężki, płynie się lekko i przyjemnie. Tu czekają na nas samochody i bety, a może nawet nareszcie gorący prysznic. Tu około 15.00 uroczyście kończymy spływ i zostajemy w tym roku nad Pilicą i zalewem Sulejowskim do końca lata... jak kto może, oczywiście.

Koszty:

Około 150 -160 zł od osoby w zależności od liczebności spływowiczów.
- pobyt na polu biwakowym
- wypożyczenie kajaków
- ubezpieczenie
- dowóz na miejsca spływu uczestników i rzeczy
- ognisko i sobotni bal
Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

Nie jest ważne czy potrafisz, ważne czy chcesz... Do zobaczenia na szlaku!

Maria Klajda


 


Zakup miesięcznika Optymalni
top