aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
ZDROWA RODZINA – ZDROWY STYL ŻYCIA - relacja z konferencji


Informacja o konferencji ZDROWA RODZINA – ZDROWY STYL ŻYCIA


W ramach Tygodnia Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w dniu 23 maja 2012 roku, w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecina, odbyła się konferencja pt. ZDROWA RODZINA - ZDROWY STYL ŻYCIA. Organizatorami konferencji był Szczeciński Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany oraz Fundacja Ewy Koś i Barbary Sikory „Z naszej strony”. Program konferencji dotyczył wielu aspektów, mających wpływ na kształtowanie zdrowej i szczęśliwej rodziny.
Zdrowy styl życia to zachowania zdrowotne, postawy i ogólne działania człowieka, co w konsekwencji daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy styl życia to także odpowiednie żywienie – nie wystarczy jeść - trzeba się odżywiać. Konieczna jest świadomość, że odżywianie jest bardzo ważną funkcją w życiu człowieka. Najprostszą drogą do zdrowia jest konieczność zmiany nawyków żywieniowych. Powrót do tradycji kuchni staropolskiej opartej na produktach naturalnych takich, jak: masło, jaja, tłuste sery i śmietana zapewni nam nie tylko smakowite posiłki, ale przede wszystkim przyczyni się do odzyskania i utrzymania zdrowia.
Współczesne zagrożenie ukryte w żywności i w środowisku, w którym żyjemy, często wywiera negatywne oddziaływania na zdrowie każdego z nas. Stres jako plaga współczesnych czasów jest zagrożeniem dla rodzin, dlatego też należy szukać zasobów mocnych stron rodziny. Rekreacja - sporty wodne i muzyka - zostały zaprezentowane
jako dziedziny dostępne dla każdego.
W trakcie trwania konferencji w holu przed Salą Sesyjną, uczestnicy konferencji mogli obejrzeć wystawę prac członków Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz porozmawiać o Szczecińskiej Kampanii Ekologicznego Stylu Życia z przedstawicielami Ligi Ochrony Przyrody.

Anna Kazuba

Więcej informacji - w artykule lipcowego numeru miesięcznika „Optymalni”.


 


Zakup miesięcznika Optymalni
top