aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
Lek na raka


Na onet.pl ukazał się dziś artykuł: "Lek na raka – stara, dobra aspiryna", gdzie czytamy:

"Codzienne zażywanie aspiryny może zapobiegać przerzutom raka, a nawet pomóc w leczeniu choroby, wynika z nowych badań. Naukowcy z University of Oxford wykazali, że dzienna dawka taniego, popularnego leku może obniżyć ryzyko związane z wieloma nowotworami złośliwymi, a niektóre korzyści są widoczne już nawet po kilku miesiącach. National Health Service (brytyjski odpowiednik Narodowego Funduszu Zdrowia) pracuje obecnie nad wydaniem ostatecznych zaleceń odnośnie tego, czy miliony ludzi powinny zacząć zażywać aspirynę prewencyjnie.
Badania dostarczają kolejnych dowodów, że aspiryna zapewnia istotną ochronę przeciw nowotworom złośliwym i znacznie ogranicza zgony z ich powodu. Dotychczas wiadomo było, że lek chroni przed zawałami serca i udarami mózgu, ale ostatnie wyniki sugerują, że jego przeciwnowotworowe działanie może być nawet silniejsze.
Naukowcy zaobserwowali, że u pacjentów zażywających aspirynę prawdopodobieństwo, że rak zdążył już dać przerzuty, w momencie diagnozy było niższe o jedną trzecią niż u osób, które jej nie przyjmowały. Ryzyko, że wykryty rak da przerzuty w przyszłości, zostało zredukowane niemal o połowę dzięki codziennemu zażywaniu aspiryny.
Zespołem badaczy, którzy opublikowali artykuł na łamach czasopism ”Lancet” oraz ”Lancet Oncology” kierował Peter Rothwell, autor wcześniejszej przełomowej publikacji, w której wykazano, że aspiryna może obniżać liczbę zgonów z powodu nowotworów złośliwych o ponad jedną trzecią.

Więcej - tutaj

My jednak zdecydowanie - zamiast aspiryny - polecamy Żywienie Optymalne. 


Zakup miesięcznika Optymalni
top