aktualności 2017-05-18 01:28:32 Zapraszamy na XVI Spływ Kajakowy Optymalnych
Lido

Start >
Ile kosztuje cukrzyca?


PAP podała, że według Doroty Skolasińskiej z Instytutu Arcana, w 2011 r. na refundację apteczną w zakresie diabetologii przeznaczono ponad 8,5 mln zł. Czyli tyle kosztowała nas wszystkich. A ile samych chorych? Zbyt wiele...

„W Polsce brakuje kompleksowej opieki diabetologicznej, która powinna być zapewniona w każdym województwie - stwierdzili eksperci podczas konferencji prasowej "Diabetologia 2012", która we wtorek – 27 marca - odbyła się w Warszawie. (...) Dr Małgorzata Godziejewska-Zawada z I Oddziału Chorób Wewnętrznych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie zwróciła uwagę, że cukrzyca typu II jest coraz poważniejszym problemem zdrowotnym w Polsce. "Chorują coraz młodsze osoby. Przybywa pacjentów, u których rozwija się ona w wieku zaledwie 28-36 lat. Za kilka lat będą oni musieli stosować insulinę". (...) „Nie ma lepszej lub gorszej metody leczenia, dobra terapia polega na tym, że jest właściwie dobrana do konkretnego chorego" – podkreśliła. (...) „W ostatnich latach dokonuje się ogromny postęp w leczeniu cukrzycy. Zapowiadane są kolejne leki, które niedługo wejdą do diabetologii" - podkreślił prof. Czupryniak”.

Więcej - tutaj
Źródło: PAP Nauka w Polsce

A wystarczy skorzystać z wiedzy o Żywieniu Optymalnym, by cukrzycę móc WYleczyć. Zainteresowanych odsyłamy do artykułów lekarzy w dziale „Medycyna”.

 


Zakup miesięcznika Optymalni
top