Dodano: 2019-12-17

Kolejny rok dla wielu z nas mija, jak przysłowiowa błyskawica. Czas coraz szybciej biegnie, przyśpiesza, a my z nim… Zastanawiamy się często czy to możliwe, że mamy lat 50, 60 czy 80 lub więcej. Właśnie w grudniu często zastanawiamy się, co nam wyszło, a co mogłoby wyjść lepiej - dlaczego ten cenny czas tak szybko nam umyka i ile z zeszłorocznych postanowień udało się zrealizować. Dążenie człowieka do doskonałości nie zna granic, budzi u wielu ludzi podziw, a także zazdrość. Ktoś osiągnął sukces, zmienił styl życia, zadbał o swoje zdrowie czy też udało mu się zrzucić ileś kilogramów i spełnił swoje marzenia, gdy tylu innym nie udaje się zrealizować marzeń. Wzorem prawdziwego sukcesu są ci, którzy w procesie uczenia się potrafili wznieść się ponad własne myśli, odrzucili schematy myślenia na korzyść bardziej odpowiednich rozwiązań. Dlatego też często składając życzenia, mówimy: „spełnienia marzeń”. Niektóre marzenia nigdy się nie spełniają i pozostają w sferze życzeń. Ale nic nie przychodzi samo - nie polepszymy swojego zdrowia bez zmiany diety i wyzbycia się złych nawyków żywieniowych. Przyjmując różne punkty widzenia, tworzymy możliwość wyboru i jeśli Twoim celem jest utrata wagi, to ze względów zdrowotnych i praktycznych rozłóż to w czasie na poszczególne miesiące, gdyż utrata np. 20 kg wymaga przygotowania planu zmiany diety i stylu życia. Oczywiście, że są osoby, które zawsze znajdą usprawiedliwienie dla siebie - a to praca nie w takich godzinach, a to rodzina, która się wyśmiewa z diety czy też: jak mam się wyrzec słodyczy, ciastek jak  w sklepach wszystko kusi?

(...)

Lekarz internista Ewa Łukaszek- Gwóźdź

Arkadia II Katowice

Tel. 503-144-481

www.optymalni-katowice.pl

Aktualności

 • Przerwa urlopowa!

  Drodzy Państwo. Informujemy, iż od 3 do 19 lipca mamy urlop. Numer lipcowo-sierpniowy będzie rozsyłany pod koniec lipca, a pierwsza pourlopowa wysyłka zamówień będzie realizowana 22-23 lipca.

  Dodano: 2020-07-02
  Czytaj więcej >
 • NOWOŚĆ - w naszej księgarni wysyłkowej!

  "Książka pani Bożeny Borzęckiej "Czy cukrzyca zabije wszystkich?" jest fantastyczną formą przekazania ważnych informacji o tym, w jaki sposób poszczególne składniki pokarmowe są metabolizowane w naszym organizmie. Jednocześnie, trudne dla przeciętnego czytelnika mechanizmy i zależności zachodzące w człowieku, zostały przedstawione w prosty i przystępny sposób. TO JEST BARDZO WAŻNE!" - pisze dr Ewa Łukaszek-Gwóźdź

  Dodano: 2020-05-19
  Czytaj więcej >
 • Wspominamy Doktora Jana Kwaśniewskiego

  Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Doktora Jana Kwaśniewskiego.

  „Mędrzec będzie żył tyle, ile żyć powinien, a nie tyle, ile żyć może.”
  Seneka Starszy

  Dla tych, którzy zostają, zawsze jest za wcześnie...

  R. I. P.

  Dodano: 2020-05-16
  Czytaj więcej >
 • XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

  XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH
  JEST PLAN – CHCIEĆ TO MÓC!
  W 2020 roku zbieramy się na granicy Unii Europejskiej i płyniemy Bugiem.
  Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni
  na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci.
   Czas akcji: od ostatniego czwartku lipca (30.07) do niedzieli 2 sierpnia

  Dodano: 2020-05-07
  Czytaj więcej >
 • Poznański Oddział OSO zaprasza na spotkania online!

  Drodzy Optymalni. Po ostatnim spotkaniu, kolejne osoby zgłosiły chęć udziału w spotkaniach Optymalnych online. Takich osób zarejestrowanych jest już ponad 90. Dokonaliśmy wielu modyfikacji i maile nie powinny już ginąć. Jednocześnie wdrożyliśmy system, dzięki któremu możecie dołączyć do spotkania bezpośrednio z naszej strony, klikając w odpowiedni link.

  Dodano: 2020-05-05
  Czytaj więcej >
 • Radosnych Świąt!

  Życzymy Wam, Drodzy Optymalni, by te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha i spokój, ciepło i nadzieję. Patrzmy w przyszłość pozytywnie!

  Redakcja miesięcznika „Optymalni” oraz ZG OSO

  Dodano: 2020-04-11
  Czytaj więcej >
Zobacz wszystkie aktualności

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI