Dodano: 2017-11-02

Impreza rozpoczęła się 30 września od spaceru nordic walking,  czyli VI Ogólnopolskiego Marszu Seniora pod hasłem: „Aktywnie na  Starość”, którego organizatorem była Poseł na Sejm Beata Małecka-Libera. Następnie kolorowy „Marsz Parasoli”  wyruszył w zwartym szyku wraz z uczestnikami  „Marszu Seniora” sprzed wyremontowanego budynku Urzędu Miasta Czeladź, w kierunku Rynku. Naszą najładniejszą „optymalną parasolkę” Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Optymalnych niósł Prezes Bogdan Tkocz. Na czeladzkim rynku Burmistrz Miasta Zbigniew Szaleniec przekazał Seniorom  klucz do bram miasta.

Organizatorzy zapewnili  uczestnikom wiele atrakcji, m. in.: konkurs na najpiękniejszą parasolkę, losowanie tymczasowych burmistrzów, podróż pociągiem po mieście, możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w Kardio-Derm-Słucho-Busie, bezpłatne porady przygotowane przez firmy medyczno- zielarskie. Przygotowano również poczęstunek w postaci pysznego żurku oraz kawę i herbatę za złotówkę. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych - Zagłębiowski Oddział w Czeladzi stanął na wysokości zadania i profesjonalnie przygotował swoje propozycje. Oferowaliśmy miesięczniki „Optymalni” i książki dr. Jana Kwaśniewskiego, nad którymi czuwała Kierownik Biura OSO Małgorzata Jany. Był także optymalny poczęstunek, który serwowała Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO Marzena Zielińska. Był boczek pieczony i  smalec ze skwarkami, jak również chleby optymalne i sernik wiedeński oraz pascha z posypką kakao. Musiał pojawić się – i pojawił! - hit ubiegłorocznych „Senioraliów” - kokosanki. Spotkały się one z uznaniem pani Poseł Beaty Małeckiej-Libery, która nie odmówiła także degustacji i optymalnego sernika. Nadmienię tylko, że w kolejce po nasze „optymalne specjały” oczekiwano nawet 1 godziny! Przy tym wszystkim nie brakowało krótkich prelekcji na temat Żywienia Optymalnego, bo wiemy, że edukacja przede wszystkim!

Marzena Zielińska

Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO

Aktualności

 • NOWOŚĆ - w naszej księgarni wysyłkowej!

  "Książka pani Bożeny Borzęckiej "Czy cukrzyca zabije wszystkich?" jest fantastyczną formą przekazania ważnych informacji o tym, w jaki sposób poszczególne składniki pokarmowe są metabolizowane w naszym organizmie. Jednocześnie, trudne dla przeciętnego czytelnika mechanizmy i zależności zachodzące w człowieku, zostały przedstawione w prosty i przystępny sposób. TO JEST BARDZO WAŻNE!" - pisze dr Ewa Łukaszek-Gwóźdź

  Dodano: 2020-05-19
  Czytaj więcej >
 • Wspominamy Doktora Jana Kwaśniewskiego

  Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Doktora Jana Kwaśniewskiego.

  „Mędrzec będzie żył tyle, ile żyć powinien, a nie tyle, ile żyć może.”
  Seneka Starszy

  Dla tych, którzy zostają, zawsze jest za wcześnie...

  R. I. P.

  Dodano: 2020-05-16
  Czytaj więcej >
 • XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

  XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH
  JEST PLAN – CHCIEĆ TO MÓC!
  W 2020 roku zbieramy się na granicy Unii Europejskiej i płyniemy Bugiem.
  Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni
  na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci.
   Czas akcji: od ostatniego czwartku lipca (30.07) do niedzieli 2 sierpnia

  Dodano: 2020-05-07
  Czytaj więcej >
 • Poznański Oddział OSO zaprasza na spotkania online!

  Drodzy Optymalni. Po ostatnim spotkaniu, kolejne osoby zgłosiły chęć udziału w spotkaniach Optymalnych online. Takich osób zarejestrowanych jest już ponad 90. Dokonaliśmy wielu modyfikacji i maile nie powinny już ginąć. Jednocześnie wdrożyliśmy system, dzięki któremu możecie dołączyć do spotkania bezpośrednio z naszej strony, klikając w odpowiedni link.

  Dodano: 2020-05-05
  Czytaj więcej >
 • Radosnych Świąt!

  Życzymy Wam, Drodzy Optymalni, by te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha i spokój, ciepło i nadzieję. Patrzmy w przyszłość pozytywnie!

  Redakcja miesięcznika „Optymalni” oraz ZG OSO

  Dodano: 2020-04-11
  Czytaj więcej >
 • UWAGA! PRZESUWAMY TERMIN KONFERENCJI!

  Drodzy Państwo,
  W związku z podejmowanymi wszelkimi możliwymi działaniami o charakterze profilaktycznym władze państwowe nakazały odwołanie wszelkich imprez masowych, a władze kolejnych miast zawieszają działalność instytucji kultury, by ograniczyć do minimum gromadzenie się ludzi w przestrzeniach zamkniętych.

  Dodano: 2020-03-11
  Czytaj więcej >
Zobacz wszystkie aktualności

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI