Dodano: 2017-11-02

Impreza rozpoczęła się 30 września od spaceru nordic walking,  czyli VI Ogólnopolskiego Marszu Seniora pod hasłem: „Aktywnie na  Starość”, którego organizatorem była Poseł na Sejm Beata Małecka-Libera. Następnie kolorowy „Marsz Parasoli”  wyruszył w zwartym szyku wraz z uczestnikami  „Marszu Seniora” sprzed wyremontowanego budynku Urzędu Miasta Czeladź, w kierunku Rynku. Naszą najładniejszą „optymalną parasolkę” Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Optymalnych niósł Prezes Bogdan Tkocz. Na czeladzkim rynku Burmistrz Miasta Zbigniew Szaleniec przekazał Seniorom  klucz do bram miasta.

Organizatorzy zapewnili  uczestnikom wiele atrakcji, m. in.: konkurs na najpiękniejszą parasolkę, losowanie tymczasowych burmistrzów, podróż pociągiem po mieście, możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w Kardio-Derm-Słucho-Busie, bezpłatne porady przygotowane przez firmy medyczno- zielarskie. Przygotowano również poczęstunek w postaci pysznego żurku oraz kawę i herbatę za złotówkę. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych - Zagłębiowski Oddział w Czeladzi stanął na wysokości zadania i profesjonalnie przygotował swoje propozycje. Oferowaliśmy miesięczniki „Optymalni” i książki dr. Jana Kwaśniewskiego, nad którymi czuwała Kierownik Biura OSO Małgorzata Jany. Był także optymalny poczęstunek, który serwowała Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO Marzena Zielińska. Był boczek pieczony i  smalec ze skwarkami, jak również chleby optymalne i sernik wiedeński oraz pascha z posypką kakao. Musiał pojawić się – i pojawił! - hit ubiegłorocznych „Senioraliów” - kokosanki. Spotkały się one z uznaniem pani Poseł Beaty Małeckiej-Libery, która nie odmówiła także degustacji i optymalnego sernika. Nadmienię tylko, że w kolejce po nasze „optymalne specjały” oczekiwano nawet 1 godziny! Przy tym wszystkim nie brakowało krótkich prelekcji na temat Żywienia Optymalnego, bo wiemy, że edukacja przede wszystkim!

Marzena Zielińska

Prezes Zagłębiowskiego Oddziału OSO

Aktualności

 • Spotkajmy się w Ciechocinku - 14 września!

  Drodzy Optymalni Przyjaciele!

  Zbliża się wrzesień i jak co roku zapraszamy na spotkanie do Ciechocinka. To już 5 takie spotkanie, dlatego chcielibyśmy, by było wyjątkowe. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich Optymalnych zakochanych w Ciechocinku i spragnionych wymiany doświadczeń z innymi Optymalnymi. Jak ważne i miłe to chwile potwierdzi to każdy, kto choć raz był uczestnikiem takiego spotkania.

  Uwaga! Będzie to JEDYNE spotkanie Optymalnych w Ciechocinku w tym roku!

  Dodano: 2019-07-26
  Czytaj więcej >
 • XVIII SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

  Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci - tym razem 01-04. 08. 2019r.

  Płyniemy pięknym odcinkiem Obry. To jeden z najpopularniejszych szlaków Ziemi Lubuskiej. Rzeka, chociaż nizinna, potrafi zaskoczyć szybkim nurtem, pięknymi zakolami i urwistymi brzegami. To niezwykle ciekawe miejsca pod względem przyrodniczym i urbanistycznym. Wystarczy wymienić Pszczewski Park Krajobrazowy czy Międzyrzecki Rejon Umocnień.

  Dodano: 2019-06-28
  Czytaj więcej >
 • Nie dla wszystkich wszystko zdrowe?

  Wśród pacjentów jest pewna grupa, która uskarża się na bóle i dyskomfort w okolicach żołądka i brzucha po zjedzeniu niektórych produktów spożywczych, które są zdrowe, ale nie dla tej właśnie wąskiej grupy pacjentów.

   

  Są osoby, które źle czują się po zjedzeniu np. jajek na twardo czy jajecznicy, surowej cebuli, pomidorów, cebuli czy bardzo popularnego brokuła - szczególnie wśród osób chorych na cukrzycę.

  Wiemy, że nawet produkty, które uchodzą w naszym menu za stały element zdrowej diety, w niektórych przypadkach i przy różnej częstotliwości spożywania mogą okazać się szkodliwe dla żołądka, a w najlżejszym przypadku powodować zgagę lub niestrawność, a nawet skurcze jelit.

  Dodano: 2019-06-07
  Czytaj więcej >
 • Zmarł Twórca ŻO

  Mędrzec będzie żył tyle, ile żyć powinien, a nie tyle, ile żyć może.
  Seneka Starszy

  Dla tych, którzy zostają, zawsze jest za wcześnie...
  Tomasz Kwaśniewski, syn Twórcy Żywienia Optymalnego poinformował dziś na forum dr-kwasniewski.pl, iż  16 maja 2019r. zmarł we śnie Jan Kwaśniewski. Uroczystość pogrzebowa odbyła się 21 maja 2019r. i zgodnie z życzeniem zmarłego miała charakter rodzinny.
  Składam w imieniu redakcji miesięcznika „Optymalni” oraz Zarządu Głównego OSO serdeczne wyrazy współczucia najbliższej Rodzinie Doktora.

  Dodano: 2019-05-21
  Czytaj więcej >
 • Dr Gwóźdź w NTV

  11 marca br. nasza optymalna pani doktor – a od 9.03 po wyborach na WZC także wiceprezes OSO – lek. Ewa Łukaszek-Gwóźdź udzieliła wywiadu red. Januszowi Zagórskiemu w niezależnej telewizji NTV. Opublikowany 26 marca ma ponad 3 tys. wyświetleń na YouTube. Zachęcamy do udostępniania, bo warto! (red.)
  https://www.youtube.com/watch?v=-mIItVJsKs0

  Dodano: 2019-05-17
  Czytaj więcej >
 • Puzzle - moje ulubione

  Składając życzenia, życzymy sobie i bliskim, by nam się dobrze wiodło, bądź też dobrze w życiu układało. A kiedy dobrze się układa? Kiedy wszystko jest na swoim miejscu.

  Lubię to uczucie.  Z rozsypanego stosu elementów  ułożyłam całość. Puzzle jako forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach sięga XVIII w. Przez lata puzzle stały się znakomitym sposobem nie tylko na pogłębianie wiedzy poprzez zabawę, ale też na ćwiczenie umiejętności społecznych. Układanie puzzli razem z przyjaciółmi pogłębia więzi, uczy współpracy. I daje poczucie zadaniowości - układanką można się podzielić, a później złożyć ją w całość.
   

  Dodano: 2019-05-15
  Czytaj więcej >
Zobacz wszystkie aktualności

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI